Atrakcje

  • Zdjęcie pożyczone ze strony karkonosze.pl

ATRAKCJE PRZESIEKI I OKOLICY:

Amatorom górskich wędrówek polecamy zdobycie góry Śnieżki, spacer na Przełęcz Karkonoską (Schronisko Odrodzenie), a stamtąd na widowiskowe Śnieżne Kotły lub mniej znany  a równie piękny Czarny Kocioł Jagniątkowski.  Z Przesieki można także wyruszyć na szlak prowadzący do Zamku Chojnik czy do Karpacza. Miłośników kolarstwa górskiego zaprosimy na przesieckie szlaki rowerowe – singletrack, a morsów i wszystkich szukających ochłody po upalnym dniu w górach na kąpiel w basenie Wodospadu Podgórnej. Na deser wizyta w zachwycającym egzotyczną roślinnością ogrodzie japońskim Siruwia

Dla dorosłych i dzieci polecamy ….

Po sąsiedzku w Borowicach znajdziecie lapońską wioskę Kalevala, której atrakcją są renifery, dwa psy rasy Husky oraz godzinny spacer z przewodnikiem, który zauroczy was opowieściami o Finlandii, jej mieszkańcach, kulturze i zwyczajach. Po pierwszej wizycie w tym miejscu od razu chcieliśmy pakować walizki i sami sprawdzić czy to wszystko prawda…

Kolejną atrakcją jest huta szkła Julia w Piechowicach. Podczas zwiedzania można nie tylko zobaczyć jak powstają wyroby ze szkła, ale także wziąć udział w warsztatach z malowania na szkle, grawerowania czy zrobić zakupy w lokalnym sklepie. 

Jeśli nie wiecie od czego zacząć zwiedzanie okolicznych atrakcji proszę koniecznie odwiedzić Park Miniatur Dolnego Śląska Kowarach. Podczas półgodzinnej wycieczki  z przewodnikiem można wybrać te zamki, pałace, świątynie które chcielibyście odwiedzić. Przy okazji można odwiedzić nieco mroczne i ukryte w lasach sztolnie uranu (stąd miał pochodzić pierwiastek do produkcji pierwszej radzieckiej bomby atomowej).  

Po wizycie w Kowarach zachęcamy do odwiedzenia niezwykłego i urzekającego miejsca na Dolnym Śląsku – Doliny Pałaców i Ogrodów. Na obszarze 102 km znajduje się unikalny kompleks 30 rezydencji, wśród nich; gotyckie zamki z wieżami obronnymi, renesansowe i barokowe pałace, neogotyckie rezydencje wzniesione przez najwybitniejszych architektów epoki. Zamek Czocha (znany z serialu „Tajemnice twierdzy szyfrów”),  majestatyczny Książ (który wystąpił w tylu filmach, że trudno je dziś zliczyć), odnowiony Wojanów czy podniesiony z gruzów pałac Łomnica – dziś świetnie prosperujące hotele. Tym reprezentacyjnym rezydencjom towarzyszą rozległe parki krajobrazowe  z bogatym drzewostanem. Trzeba koniecznie zobaczyć zmiany jakie zaszły w ostatnich latach w rejonie zwanym kiedyś Śląskim Elizjum.

Na koniec coś dla amatorów SPA. Uzdrowisko w Cieplicach znane jest od stuleci. Najsłynniejszą jego kuracjuszką była podobno Marysieńka Sobieska. Dziś każdy  może skorzystać z  dobrodziejstwa wód termalnych. Termy Cieplickie, z podgrzewaną wodą, basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, zjeżdżalniami i strefą SPA na pewno spełnią Państwa oczekiwania.